Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2004

1 Kasım 2004 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Misafirler, Sevgili Dostlar,

Bu evrensel gecemizi onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Hepiniz hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Bu sene “Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı” sloganı ile devreye aldığımız ve bugüne kadar Dostluk – Barış – Kardeşlik ve Dünya Birleşimi yolunda yaptığımız bu muhteşem Evrensel Çalışmaların 10. Yılını büyük bir onurla kutlamaktayız.

Otuz beş senedir büyük bir özveri ve gururla yürüdüğümüz bu Evrensel Yolda bizleri yalnız bırakmayan ve Dünyanın her tarafından, her zaman destekleriyle bizlere güç veren Dostlarımıza minnet ve şükranlarımızı bildirmek Bütünlüğümüz adına bir borçtur.

1995 yılından beri her yıl 1 Kasım tarihinde devreye aldığımız bu Evrensel Etkinlikler, aslında göklerin Dünyamıza Barış ve Kardeşlik Yolunda yapmış olduğu bir çağrıdır.

Şu an Anadolu’muzun koordinatında bulunan ALFA Manyetik Alanı, direkt Kozmoza bağlı bir Çalışma Sahasıdır. Ve bu son çağda planetimizin birçok kesiminde bizler gibi düşünen, bizler gibi aynı gayeyi paylaşan ve Sevgi – Barış – Birleşim Yolunda hizmet veren birçok Dostlar ve Spiritik Odaklar mevcuttur.

Dünya Kardeşlik Birliğinin görevi bu Evrensel Dostları ve Spiritik Odakları her yıl bir araya getirerek aynı kaynaktan her kesime verilen bilgilerden istifade etmek ve planetimizde Barış Yolunda manyetik, pozitif bir enerji ağı oluşturmaktır. İşte 1 Kasım Evrensel Geceleri bu gaye ile devreye alınmaktadır.

Şu an bizlerin yapmayı arzuladığımız tek şey, Evrensel Kardeşlik ve Dostluk bilincini İnsani Bilinçlere yansıtarak yarınların mutlu Dünyasının temeline müştereken bir taş koymaktır. Aslında bu Son Çağda yaşam hakkı almış her varlık kendi bilinç ve evrim düzeyine göre Görevlidir. Ve her insan da kendi koordinatında olan insandan müspet veya menfi yönden etkilenmektedir.

Bu nedenle şu an planetimizde bir Bilgi, Bilinç ve Düşünce Kaosu yaşanmaktadır. Bunun nedeni de İnsan Kardeşlerimiz arasındaki görüş ve evrim farklılıklarıdır. Ancak artık Dünyamızda muayyen bir Bilinç Seviyesine ulaşmış olan herkesin düşlediği ve arzu ettiği tek şey, Din ayrımı olmadan ve herkesin sevgiyle birbirini kucaklayacağı harpsiz, barış içinde yaşanacak mutlu bir Dünya Tablosudur. İşte bizler bu mutlu gayenin oluşumuna destek veren, Dünyadaki mozaik taşlarından biri olan bir kuruluşuz.

Öyle sanıyorum ki çok uzak olmayan bir zaman diliminde tüm bu mozaik taşları bir araya gelecek ve bu muhteşem Dünya tablosunu birlikte oluşturacağız. İşte şu an, bu gaye ile bir araya gelmeye çalışıyoruz ve el ele yürüyoruz. İleride sadece pozitif düşünen insan bu güzel Dünyanın sahibi olacaktır. Sevgim sizlere ve tüm Dünyadaki kardeşlerimedir.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2004 Açılış Konuşması

2004 Yılı Panelistleri

2004 Yılı Ödül Sahipleri