Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2007

1 Kasım 2007 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Misafirlerimiz, Sevgili Dostlarımız; Bu gece 13. yılını kutladığımız Bu Evrensel Dostluk, Kardeşlik, Barış ve Birleşim Gecemize Hepiniz Hoş Geldiniz, Şeref Verdiniz.

İlâhi Yasaların Değişmez Kuralı olan Dostluk, Kardeşlik, Birlik ve Beraberlik Bilinci ne yazıktır ki Dünyamızda bu Son Çağa Kadar, İnsani Bilinçlerin Bireysel Düşünceleri doğrultusunda Kozmozun arzu ettiği bir platforma oturtulamamıştır. Şu an Dünyamızın Hem Doğal Hem de Sosyal Konumu Hiç de iç açıcı değildir. Artık bunu Hepimiz açık bir Şekilde Görüyor ve Biliyoruz.

Kozmozun Çok Değer Verdiği bir Zaman Arşivi olan Planetimizin geleceği göz önünde Tutularak Bu Son Çağda Kâinatlar Nizamının Müşterek Kararıyla bir Kurtuluş Projesi devreye alınmış ve Bu Projeye TEK’e Hizmet Yasası adı verilmiştir. Şu an Tüm Planetimizde yapılan Bütün Spiritik ve İnsani Çalışmalar Bu yasa doğrultusunda İnsana Hizmet Yasası olarak devreye alınmaktadır. Bu Yasanın ilk Sloganı “İnsana Hizmet, Allah’a Hizmettir. İnsana Saygı, Allah’a Saygıdır”.

Şu an Planetimizde Herkese Düşen bir Görev Vardır. Bir Görevin Başarısı, O Göreve verilen Değer ile ölçülür. Bir Görevin yapılışında Çok değişik Dünya Bilinçleri devreye girer. Kimi Kişisel Çıkarları için bu Çalışmayı yürütür, Kimi Sorumluluk Bilinci ile Görevini yapar, Kimi Hakikat Bilincine ulaştığı için hiçbir Şey Beklemeden, Kendini Düşünmeden Hizmeti devreye alır.

Bir Varlığın Kozmoza olan İnancı ve Bağlılığı, Planetimizde Sergilediği Kişiliği ve Sosyal Aktivitesi ile ölçülerek değer Kazanmaktadır. Yarınlarda Dünya Kardeşlik Birliği Çatısı altında Toplanacak olan insani değerleri Kazanmış İnsanlığa, yol gösterecek Tek Rehber ”BİLGİ KİTABI”dır.

Şu an 8 dile Çevrilmiş olan Bilgi Kitabı’nı Planetimizde Birçok Ülke Çok yakından Tanımakta ve bu yolda Çalışmalar yapmaktadırlar. Bu Kitap Tapılacak bir Kitap değildir. O bir Hakikat Kitabıdır. Zamanınızı almamak için bu mevzuda detaya girmiyorum. Ancak Bu Kitabın Dünyayı Birleştirecek bir Barış ve Kardeşlik Kitabı olduğunu Kitabı derinlemesine okuyanlar artık Bilmekte ve Anlamaktadırlar.

Geçtiğimiz 20. yüzyıl Çok Özel bir yüzyıldır. Bu yüzyılın Son yarısında Bilgi Kitabı Planetimize Hediye edilmiş ve Hakikatin daha Çabuk Kavranılması gerekçesiyle herkesin Kapasitesine ve yapacağı Göreve göre Bilgi ve Sevgi Kanalları açılmıştır.

Bilgi Kanalı açılan herkes önce Kendi gelmiş olduğu Boyutun Bilgileriyle devreye girer ve yavaş yavaş Hakikati Kavrayarak Birleşik İnsanlık Realitesine Bağlanır ve sonunda Bilgi Kitabı ile tanışır. Realite Hakiki Görevlilerini Bu Yol ile Seçer ve Dünya Kardeşlik Birliği Kadrosu bu Şekilde bir istiridyenin içindeki değerli inciler gibi Teker Teker Seçilerek oluşturulmaktadır. İşte bunlar Bu gece Bu Çatının altında bulunan Sizlersiniz.

Yarınlarda Dünyanın her yerinde Dünya Kardeşlik Birliği Evrensel Birleşim Derneğinin Şubeleri açılacaktır. Bu Şekilde İnsanlık Şu an Kaybetmiş olduğu Bazı Güzel Değerlerini yeniden Kazanacak ve Düşmanlıklar yerlerini Dostluğa ve Sevgiye Bırakacaktır.

Bu gece değerli Konuşmacılarımız Bizleri bu yolda Çok daha Mükemmel bir Şekilde Aydınlatacaklar. Onlara Şimdiden Minnet ve Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Hepinize Sevgi ve Saygılar.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2007 Açılış Konuşması

2007 Yılı Panelistleri

2007 Yılı Ödül Sahipleri