Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2008

1 Kasım 2008 Açılış Konuşması

Can Dostlar, Sayın Misafirler, Hepinize Merhabalar. Hoşgeldiniz, Şeref Verdiniz.

Bu gece Dünya Birleşim ve Barış Projesinin 14. yılını Dünyamızın birçok değişik ülkelerinden gelen Evrensel Kardeşlerimiz ve Siz Sayın Dostlarımız ile müştereken kutlamak üzere bu Güzel Çatı altında Toplanmış bulunuyoruz.

Bu gece Sizlere biraz yansıma Sisteminden bahsetmek istiyorum. Şu an Tüm planetimizde Barış ve Birleşim Projeleri bu yansıma Sistemi ile devreye alınmaktadır. Tüm Kutsal Kitaplar bu yansıma Sistemi ile yazdırılmıştır. Tüm medyumlar Bilgilerini bu yoldan almışlardır. İlham ve Vahiy’ler Bu Sistemden Kaynaklanır.

Dünyamız 1900 yılından itibaren çok yoğun, Hızlı bir Evrim ve yansıma programının içine alınmıştır. Şu an belki hiçbirimiz yapılan bu muhteşem programın henüz Bilincinde değiliz. Ancak bu yansıma Sistemi artık yavaş yavaş Dünyada meyvelerini Vermeye başlamıştır. Yarınların Mutlu Dünyasının Temelleri bu yansıma Sistemleri ile Kurulacaktır.

Bu yansımalar ile Pozitif Koordinatlar, Bilinç ve Evrim Düzeylerine göre bir araya gelmekte ve Sivil Toplum Kuruluşları bu yol ile oluşmaktadır. Adil bir Dünya devletinin Temelini yarınlarda bu Sivil Toplum Kuruluşları oluşturacaktır. Yapılan bu yansımalar ile Tüm Dünyada Hukuk-Devlet ve Holding gibi Kuruluşların Seçimleri ve Revizyonları devreye girmektedir.

Bu yansımalar Tüm Dünyada, bir araştırma ve oluşturma Kolu olarak Dünyanın her Kesiminde Faaliyet Sahası Bulmaktadır. Yine bu yansımalar ile “Bilgi Kitabı”nın Tüm Frekansını Tüm Dinlerde, Dini Bilinç aşamasını yapmış olanlar almakta ve Dinler ötesi Kardeş bir Dünya Çatısı oluşturarak, Birleşim Projesini devreye almaktadırlar.

Şu an Tüm Dünyanın değişik ülkelerinden gelen Siz Sevgili Dostlarımız, işte bu projenin altın birer anahtarısınız. “Kozmoz Dünya Yansıma Sistemi” Dünyayı çok Kısa bir zamanda olgunluğa Taşıyacak olan bir Çalışma nizamıdır. Ancak bu ortamda, Denge nizamına paralel Kaosların da yaşanacağı Çok Doğaldır.

Kaoslar mükemmelliklerin, Sağlam ve Hakiki Bilinçlerin ortaya çıkmasında Tek Faktördür. Bu Evrensel bir programdır. Bu yoldan gidilerek yapılan Çalışmalar İnsanlığı her zaman Başarıya götürmüştür. Ancak Bilgi ve Bilinçten yoksun Dünyevi Bilinçlerin Dar Görüşleri, Ferdi yorumları bu muhteşem projenin daha hızlı ilerlemesini engellemektedir.

Bu nedenle İnsanlık Bu Dünya Kaosunun Çukurundan Kolay Kolay Çıkamamaktadır. Ancak Her geçen gün, atılan her adım, İnsanlığı ağır da olsa, Işığa, Barışa, Dostluğa, Kardeşliğe götürmektedir.

İnsan İnsanın, İnsan Dünyanın Kurtarıcısıdır.

Herkesi ve Sizleri Çok Seviyorum.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2008 Açılış Konuşması

2008 Yılı Panelistleri

2008 Yılı Ödül Sahipleri