Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2009

1 Kasım 2009 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Dostlarım ve Sevgili Kardeşlerim,

Bu gece, 15 yıl önce Tüm Planetimize yapmış olduğumuz “Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı” sloganımıza, Dünyamızın birçok Köşesinden Cevap Veren Evrensel Kardeşlerimizle Şu an Bir arada Bulunmak, Yarınların mutlu Dünyasının Ve geleceğin Bir Sigortasıdır. Bu nedenle Tüm İnsanlık Sizlere minnettardır. Ve Planetimiz adına Hepinize Teşekkürü bir Borç Bilirim. Hepiniz Hoşgeldiniz, Şeref Verdiniz.

Şu an öyle bir Dünya Programı içinde yaşıyoruz ki, Artık hiçbir Zaman arzularımız doğrultusunda, Düşüncelerimizden Kaynaklanan Programları Tatbik edebilme imkânına Sahip değiliz. Sanırım bunu birçoğumuz Yaşıyor ve Biliyor.

Medyamik bir Çağ olarak değerlendirdiğimiz ve Şu an içinde yaşadığımız bu Özel Çağda, artık Hakikatler Kazanılan Bilinçler doğrultusunda gözler önüne serilmektedir. Yapılan bunca Çaba ve Birleşim Çağrıları, Sadece Planetimize ait bir olgu değildir.

Bu Son Çağ Sistemi Tüm Evrensel Bütünlüğün, Kâinatlar Nizamları ile bir Bütünde Birleşimidir ki, işte bu gelecek Çağa ALTIN ÇAĞ Denilmektedir. Altın Çağ yarınlarda TEK TANRI, TEK DÜZEN, TEK SİSTEM ve TEK KİTAP doğrultusunda Bizlere Işık Tutan ve Kardeş bir Dünya Bütünlüğünde mutlu İnsanların yaşayacakları bir Ortamın müjdecisidir.

Dünyaya Transfer olan her Varlığın Evrim ve Ruhsal Kültürüne göre bir Görevi Vardır. Ancak Bugüne Kadar Hepimiz yaşam ortamımızda TEK’e Hizmet Yasasına Sadık Kalarak, Dünyada birçok değişik Çalışmalar yaparak İnsanlığa Bilerek Veya Bilmeyerek yardımlarda bulunduk.

Aslında İnsan Dünyaya birçok Deneyim Kazanarak, Evrimini Tamamlamak için gelmektedir. Yaşadığımız olaylar Bizlerin Evrimlerini Hızlandıran Kırbaçlardır. Dünyamız ALFA Giriş – OMEGA Çıkış Programına göre Hazırlanmış bir İmtihan Boyutudur ve İnsanlık bu iki Boyut arasında bir imtihana tâbidir.

Artık Hepimiz Biliyoruz ki, Bütün Kâinat Göksel bir Hiyerarşi Tarafından idare ediliyor. Ancak İnsanlık Bunu bugüne kadar ALLAH Terminolojisiyle algıladı ve Kabul etti. Şu an Planetimizin birçok Kesiminde Kozmoz’a bağlı birçok Özel Kadrolar, Kapasitelerine ve Görev anlayışlarına göre bir Misyon Hareketini üstlenmişlerdir.

Bu Hiyerarşik Skala muhteşem bir Zincirdir ve Hiç kimse Zamanı gelmedikçe bu Zincirin bir Halkası olamaz. Bu Zincire ancak “Zaman Bilinci ve Evrim Bilincinin“ Koordinatları eşdeğer olanlar dahil olabilir. Doğada Varolan her şey Doğa Kanununa Tâbidir. İnsan olan Bizler ise Kozmoz’un Hiyerarşik Platformunun değişik Kademelerine göre bir Evrime ve Programa Tâbiyiz.

Dünya Birleşim Projesinde, yarınlarda kurulacak olan DÜNYA DEVLETİ, Kollektif bir Bilinç ve İnanç Bütünlüğüyle devreye girecektir. Bu nedenle bugüne kadar yapılan ve yapılacak olan Tüm Çalışmalarda, bu İnanç Bütünlüğünü Sağlamışlar ile yola çıkılacaktır.

Yarının Dünya Devletinin ilk aşacağı Eşik, Dinlerin Birleşimidir. Kardeş bir Dünya Çatısında Birleştirilecek ve Kurulacak olan yarının Dünyasında ilk geçerli Kıstas KABULLENME Yasası olacaktır.

Tapılacak bir Kitap olmayan BİLGİ KİTABI bir Omega Kitabı olarak Planetimize bu neden ile Hediye edilmiştir. Şu an 12 dile Çevrilmiş olan bu Hakikatler Kitabı birçok ülkede okunmakta ve bu Son Çağın Kurtuluş Projesi İnsanlığa Tanıtılmaktadır.

Şu an Planetimiz Resmen Sessiz ve Derinden Kıyametini yaşamakta ve Kurtuluş Programının Kitlevi geçişleri devreye girmektedir. Su Baskınları, Tayfunlar, Zelzeleler Dünyamızın Kaderi Planıdır. Yaşadığımız bu Son Çağda belki hiç kimse fark etmiyor ama Planetimiz yavaş yavaş nefesini Kaybetmektedir.

Kozmoz’un Bize Vermiş olduğu değer, Onun Bizi Bizden daha iyi Bilmesi ve Tanımasıdır. Dünyamız Kozmoz’un bir arşividir. İnsanlar ise Evrenlerin Kütüphanesidir. Güneş Sisteminin içinde Küçücük bir nokta olan Dünyamıza Kozmoz bu nedenle Çok Değer Vermektedir. Çünkü ilk yaşamın Beşiği ve Eşiği Dünyamızdır. Ve Kâinatlar Nizamına açılım bu Küçük noktadan başlamıştır.

Belki Şu an Hiçbirimiz yaptığımız bu Muhteşem Görevin Tam mânâsıyla Bilincinde olmayabiliriz. Ancak yarınlar her Şeyi Bizlere Tüm açıklığı ile Bildirip gösterecektir. İşte yarınların mükemmel yaşamını devreye alacak olan Bizler Bu nedenle Bu Çatı altında Toplanmış Bulunuyoruz.

Mutlu bir gece geçirmeniz temennisiyle Hepinize Sevgi ve Saygılar. Teşekkür ederim.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2009 Açılış Konuşması

2009 Yılı Panelistleri

2009 Yılı Ödül Sahipleri