Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak

2017

1 Kasım 2017 Açılış Konuşması

Saygıdeğer Misafirlerimiz, Sevgili Dostlarımız;

Bu gece 23. Yılını Kutladığımız “Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı” gecemize Hoş geldiniz. Şeref Verdiniz.

Sizlere Bu gece Halen Sevgisini ve merhametini Kaybetmiş Dünyamızdan Biraz olsun Bahsetmek istiyorum.

Biliyoruz ki, İnsan yaşayarak Kazandığı deneyimler ile Evrimini Tamamlar. Evrim, Vicdan kapısını açan Tek anahtardır. Merhamet Kavramı ancak Suptil Vicdanlarda Bulunur.

Bir İnsan Evrimleştikçe Vicdan da Suptilleşir. Sevmek ile merhameti asla Birbiriyle Karıştırmamak lâzımdır. Her Seven İnsanda merhamet duygusu Var Demek değildir.

Suptilleşmemiş Vicdanlarda merhamet duygusu yoktur ama Sevgi duygusu Vardır. Bu Sevgi, Egoya Bağlı bir Sevgidir. Ama Doğa ve Hayvan sevgisi dışında Bütün Sevgilerde bir menfaat ve Tatmin Duygusu Hâkimdir. Bir İnsana Hediye Vermek bile Kendini Tatmin ve Karşı Tarafın Sevgisini istismardan başka bir şey değildir.

Hakiki Sevgi ancak Vicdan Suptilleşince devreye girer. Suptil Vicdanlar, Sızlayan Vicdanlardır. Orada Sadece merhamet Vardır. Bu merhamet, Hakiki Sevgi ile Beraberdir. İşte İnsanları Birbirinden ayıran bu ince duygulardır.

Suptilleşmemiş Sert Vicdanlarda Bencillik duygusu ile acımasızlık Frekansı ön plandadır. Vicdan nasırlaştıkça Acımasızlık da artar. İşte bugün Dünyamızın yaşadığı Tüm olumsuzluklar bundan Kaynaklanmaktadır.

Evrimin ilk Yasası İnsanı Sevmektir. Bunun da ilk yolu Hayvanı Sevmektir. Bunun için “Hayvan Seven, Hakiki İnsandır” denilmiştir.

Aslında Dünya Yaşamı Çok Zevklidir. İnsanların bu Güçlü Vorteksten Kurtulması çok Zordur. Ancak bu bir öksedir. Çünkü Burası bir imtihan Boyutudur.

Dünya yaşamı bir Satranç oyunudur. Bu oyundaki Şah-Mat sonucunda Kaybeden her Zaman İnsandır.

Dünya yaşamı Evrensel bir Kanuna ve Anayasaya Tâbidir. Burada Doğa Kanunu geçerlidir. Bu yaşam Tablosunda daima Büyük Küçüğe galebe Çalar.

Bunun için Kozmoz, ilk Var oluşumuzdan bugüne Kadar Toplumsal Bilinçlerin Güçlenerek muayyen bir Bilinç Seviyesine gelebilmeleri için birçok değişik Ritüelleri ve programları devreye almıştır.

Bu neden ile Göksel Hiyerarşi, Kutsal Kitapları ve Evrim Yasalarını Dünyaya indirmiştir. Gösterilen Bütün bu Göksel Çabanın nedeni, Ezilmişliğin Güç Kazanarak Mükemmelliğe ulaşması için Devreye alınması Zorunlu olan Tatbikatlardır.

Şu an yaşanan Tüm Hayal Kırıklıkları, İnsanı bir üst Bilince Taşımak için yapılan programlardır. Kozmoz Hiçbir Şeyin yok olmasını istemez. Çünkü en ufak Enerji bile Kozmoz’un bir Nefesidir.

Hiçbirimiz Şu anki Bilincimizi ve Kişiliğimizi bu Yaşam Dönemimizde Kazanmadık. Toplumsal Görüşlerdeki Farklılıklar, Reenkarnasyon Halkalarının Çokluğu veya Azlığı ile Alakalı mevzulardır.

Dünyamız Hâlâ Reenkarnasyon mevzuunu Tartışmaktadır. Aslında Reenkarnasyon Bilgisi, Varlıkların Bilinç Seviyesine paralel olarak açılan bir programdır. Ancak bu Sınırı Aşabilenler ve Evrensel Bilinci Kazanabilenler Reenkarnasyonu Anlayıp Kabul ederler.

Yaşadığımız her olay, Aldığımız her Nefes bir programa Tâbidir. Ancak Kapalı Şuur Boyutunda Bulunan İnsani Bilinçlerin Birçoğu Henüz Var oluşlarının nedenini bile Bilmeden Yaşam Çabası Vermektedir.

Şimdi Kozmoz’un Bugüne Kadar Devreye almış olduğu Bütün Evrim programları, Dünyamızın Konumu nedeni ile daha Değişik bir platforma Taşınmıştır. Ve buna Kurtuluş Projesi denilmektedir.

Göksel Hiyerarşi Şimdi Her Toplum Bilincine paralel Evrim Yasalarını Devreye almaktadır.

Buna göre Bilinç Kazanmış ancak Dünya malına Bağımlılığı Ağır Basan Toplumların Evrim Skalaları, Doğal afetler yolu ile Tatbik sahası Bulmaktadır. Ancak Bilinç Kazanmamış İnsani Toplumlarda Yaşayarak Kazanma programları devrededir.

Bu programlar ile İnsani Bilinç, idrak mekanizmasından Mantık Bilincine Bağlanarak Evrimini Tamamlamaktadır.

İnsanlık Şu an Bir Seçim Arifesindedir. Ve Dünyamız artık Kutsal Kitaplarda Bahsedilen Kıyamet Dönemini Yaşamaktadır. Ancak Kıyamet olayını İnsanlık Kendi Bilinç Düzeyine göre Devreye Aldığından Hiçbir Şeyin Farkında değildir. Şu an Dünyamızın Tablosu Budur.

Daha güzel Günleri görmek Temennisi ile Sevgi ve Saygılar.

VEDİA BÜLENT (ÖNSÜ) ÇORAK

Başkan

Vakıf Başkanımız Sn. Vedia Bülent (Önsü) Çorak Hanımefendinin 2017 Açılış Konuşması

2017 Yılı Panelistleri

2017 Yılı Ödül Sahipleri